• WRZESIEŃ 2022

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości odbywają się zajęcia z robotyki. Na ostatnich zajęciach uczniowie budowali i programowali supersprzątacz.

• PAŹDZIERNIK 2022

• Zajęcia w październiku poświęciliśmy na budowę robotów do nauki jazdy. Dzieci uczyły się programować roboty w sposób umożliwiający pokonywanie konkretnych tras lub omijanie przedmiotów. Pod koniec miesiąca udało się również zbudować kontrolery jakości wykorzystując m. in. czujnik rozpoznawania kolorów.

• LISTOPAD 2022

• W ramach wykorzystania sprzętu z projektu na zajęciach regularnie korzystaliśmy z drukarki 3D oraz długopisów 3D. Uczniowie zaczęli również tworzyć własne projekty 3D. Oczywiście na zajęciach z robotyki również nie zwalniamy tempa. Budowaliśmy m. in. roboty jeżdżące oraz sejf.

• GRUDZIEŃ 2022

• W grudniu skupiliśmy się na tworzeniu ozdób świątecznych przy pomocy długopisów 3D oraz drukarki 3D.

• STYCZEŃ 2023

• W trakcie przygotowywania...

• LUTY 2023

• Luty już za nami, dlatego czas na małe podsumowanie. W ostatnim czasie dużo pracowaliśmy nad pojazdami. Odpowiednie zaprogramowanie i nauka jazdy pozwoliły na zorganizowanie wyścigów.

Tymczasem trochę zdjęć z ostatniego miesiąca.

Znaleźliśmy również trochę czasu na długopisy 3D.

• MARZEC 2023

• W marcu zajmowaliśmy się głownie budową pionowzlotu, czyli hybrydy wykorzystującej zalety samolotu (prędkość) i helikoptera (możliwość lądowania nie tylko na lotnisku). Oczywiśnie nie zabrakło też na zajeciach długopisów 3D.

• KWIECIEŃ 2023

• W kwietniu uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe miały okazję wziąć udział w warsztatach z robotyki i rysowania długopisem 3D prowadzonych przez pana Patryka. Udało nam się zbudować kilka robotów-rowerzystów i stworzyć ciekawe konstrukcje 3D. Użyty sprzęt został zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości.

• MAJ 2023

• W maju z pomocą dzieci uczęszczających na kółko informatyczne udało się zorganizować warsztaty dla dzieci z zerówki.

• CZERWIEC 2023

• Chłopcy z klasy 8 zoprogramowali roboty przygotowane przez uczniów uczeszczających na kółko informatyczne.

Zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy breloki do sal dzięki drukarce 3D.

... i oczywiście realizowaliśmy nowe pomysły na konstrukcje z Lego Spike Prime.

Wszystko dzięki sprzętu pozyskanego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".