• Aktualności i wydarzenia

    • KLASA „0”B WRAZ Z WYCHOWAWCZYNIĄ PANIĄ ANNĄ BREZĄ LAUREATAMI III MIEJSCA W PLEBISCYCIE DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO „PRZEDSZKOLE NA MEDAL”       

      

     Klasa „0”b, w której obowiązki wychowawcy pełni pani Anna Breza, zajęła III miejsce w powiecie kościerskim w kategorii „Grupa przedszkolna” w plebiscycie „Przedszkole na medal” zorganizowanym przez Dziennik Bałtycki. Głosowanie na najlepszą grupę przedszkolną rozpoczęło się 14 kwietnia i trwało do 12 maja bieżącego roku. W zabawie brały udział przedszkola ze wszystkich powiatów województwa pomorskiego oraz Trójmiasta.

                 Wychowawczyni klasy „0”b pani Anna Breza także zajęła w niniejszym plebiscycie III miejsce w kategorii „Nauczyciel Przedszkola 2017”. Gratulujemy zwycięzcom!!!

     Zdjęcia

      

     DZIEŃ MATKI

                     26 maja obchodzono jeden z najpiękniejszych dni w roku, jakim jest Dzień Matki. Dzieci z klas „0” przygotowały dla swoich mam niespodziankę w formie krótkich wierszyków, życzeń i piosenek. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim mamom wcześniej przygotowane upominki. Zadowolone mamy wraz ze swoimi pociechami zasiadły do słodkiego poczęstunku.

     Zdjęcia

      

     DZIEŃ DZIECKA

                 Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca dzieci z klas „0” udały się do kina na film animowany pt. „Riko prawie bocian”. Pełna humoru bajka o mądrym przesłaniu radośnie nastroiła dzieci. Po seansie maluchy udały się do szkoły, gdzie czekały na nich lody i inne słodkości. Poza tym panie nauczycielki malowały twarze chętnym dzieciom.

     Zdjęcia

      

     ŻYWA LEKCJI HISTORII W KLASACH „0”

      

                5 czerwca „zerówkowicze” wzięli udział w żywej lekcji historii zorganizowanej w szkole. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat naszego kraju. Podzieleni na grupy wspólnie pracowali nad układaniem z rozsypanek obrazkowych symboli narodowych, uczyli się wierszyków i piosenek o Polsce, chętnie brali udział w quizie.

     Zdjęcia

     ZAJĄCZEK WIELKANOCNY

     Każdego roku przed świętami dzieci odwiedza zajączek wielkanocny. W tym roku przybył do nich w środę przed wiosenną przerwą świąteczną. Zaraz po śniadaniu, po powrocie do sal dzieci znalazły wcześniej przyniesione koszyczki przepełnione słodkościami, wśród których znalazła się także drobna zabawka.

     Zdjęcia

     WYJŚCIE DO KINA

     W dniu 06.04.2017r. dzieci z klas „0” udały się na premierę animacji „Zając Max ratuje Wielkanoc”. Film w tradycyjnym stylu, pełen humoru, stawiający na wartości takie jak przyjaźń i szczerość bardzo pozytywnie nastroił dzieci.

     Zdjęcia

     PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

     Dnia 21 marca zgodnie z kalendarzem obchodzony jest pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji dzieciaki w klasie „0”b przygotowały ze słomy, bibuły i kolorowych materiałów tradycyjną marzannę. Dzieci chętnie brały udział w wykonaniu słomianej kukły i wykazały się pomysłowością oraz wielkim zaangażowaniem.

     Zdjęcia

     SPEKTAKLE

     Dzieci z klas „0” chętnie uczęszczają na spektakle organizowane w sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Dzieci obejrzały następujące przedstawienia:

     • 06.02.2017r.- „Urodziny Księcia”;
     • 15.02.2017r.- „Jaś i Małgosia”;
     • 28.03.2017r.- „Baśnie braci Grimm”

     Zdjęcia

      

     BAL KARNAWAŁOWY

     Dnia 14.02.2017r.  w szkole odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły także dzieci z klas „0”. W tym dniu sala gimnastyczna przepełniona była wróżkami, czarodziejkami, kowbojami i innymi barwnymi postaciami z bajek i kreskówek. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieciaki mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Wszyscy chętnie brali udział w organizowanych konkursach. Podczas przerw dzieci spotykały się w swoich salach, gdzie czekał na nie słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

     Zdjęcia

      

      

     Spotkanie wigilijne

      

     Dnia 21.12.2016 r. w grupie „0” B odbyła się klasowa wigilia z udziałem rodziców. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Wielkim zaskoczeniem była wizyta Anioła przysłanego przez Świętego Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty i uraczył nas grą na organach. Później wszyscy w świątecznych nastrojach śpiewaliśmy kolędy.

      

     Zdjęcia

      

     Warsztaty - modelowanie z masy solnej

      

     Dnia 13.12. 2016 r. w klasie „0” B odbyły się warsztaty modelowania z masy solnej. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jak wyrabiać masę solną i wykonywały różne postacie oraz figurki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały dekoracje świąteczne, którymi ozdobiona została choinka. Przygotowano także łańcuchy i inne stroiki, które nadały sali świątecznego charakteru.

     Zdjęcia

      

      

     Spotkanie z Panem Policjantem

     Dnia 03.11.2016r dzieci z klas „0” gościły na zajęciach Pana Policjanta z kościerskiej Komendy. Podczas spotkania została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze oraz w domu. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, o tym jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz co zrobić, gdy zaczepi nas ktoś obcy. „Zeróweczki” w ramach podziękowania zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły wcześniej przygotowane laurki. 

     Zdjęcia

      

     Wyjście do kina

     Dnia 18.11.2016r dzieci z klas „0” udały się do kina „Remus” w Kościerzynie na premierę animowanego filmu przygodowego „Trolle”. Pouczająca, wesoła, kolorowa bajka z przyjemnymi efektami 3D oraz muzyką nastroiła wszystkich bardzo pozytywnie.

     Zdjęcia

      

     Wycieczka do "Zoo- Egzotyczne Kaszuby" w Tuchlinie

     Dnia 30.11.2016r. „Zeróweczki” udały się na wycieczkę autokarową do Parku Edukacyjnego "Zoo- Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie". Dzieci miały okazję zobaczyć wystawę egzotycznych zwierząt, rzadkie gatunki ptaków, ssaków, ryb, gadów i pająków z całego świata a także mogły dotknąć niektóre z nich. Dzięki opiece przewodnika dzieci dowiedziały się także wielu ciekawostek na temat tych niezwykłych okazów.   

     Zdjęcia

      

     "Hokus- pokus, czary- mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

     Dnia 23.11.2016r w klasach „0” odbył się andrzejkowy bal wróżek, czarodziejek, czarnoksiężników… Tego dnia dzieci miały okazję nie tylko zaprezentować się w swoich wspaniałych przebraniach, ale także zapoznały się z elementami obrzędowości ludowej- przysłowiami, zabawami i wróżbami andrzejkowymi. Największym zainteresowaniem dzieci cieszyło się „lanie wosku”.

     Zdjęcia