• 2016/2017

    • FILM O SZKOLE I MOJEJ KLASIE

      

      

     W kwietniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla klas IV-VI polegający na stworzeniu krótkiego filmu o szkole i swojej klasie. Pomysłowość uczniów i ich wychowawców przerosła oczekiwania jury . W konkursie wzięły udział klasy: IVa, IVc, Va, VIa i VIb.

     Wyniki przedstawiają się następująco:

     I miejsce – klasa IVa

     II miejsce klasa – Va

     III miejsce - klasa IVc

     Nagrodą za zajęcie I miejsca było wyjście całej klasy na lody. Klasy, które zajęły II i III miejsce, otrzymały słodycze.

     Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za udział w konkursie.

      

     Zdjęcia

      

      

     POWTÓRKA Z HISTORII

      

     Na lekcjach historii pojawiają się liczne daty, które niejednokrotnie spędzają uczniom sen z powiek. Z uwagi na to Samorząd Uczniowski zorganizował niecodzienną powtórkę z zakresu najważniejszych dat historycznych. Uczniowie spacerując po korytarzach mogli utrwalać i sprawdzać swoją wiedzę z dziedziny historii.

      

     Zdjęcia

      

     DZIEŃ KOTA

     17 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kota. Nasza szkolna kotka LUNA miała tego dnia swoje święto, więc nie zabrakło prezentów, które zostały jej przekazane przez dzieci. Luna chodzi w pięknej obroży z dzwoneczkiem i ma pełny brzuch po smacznych przekąskach. Dziękujemy:-)

     Zdjęcia

      

     WALENTYNKI

      

     Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów i kartek okazujących sympatię innym osobom. Kolorem, który królował tego dnia, był oczywiście kolor czerwony.

     Zdjęcia

      

     SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „CRAZY LETTERS”

     15 grudnia odbył się szkolny konkurs języka angielskiego „Crazy Letters” dla klas IV-VI.
     W konkursie uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania i słuchania. Wyniki przedstawiają się następująco:

     I miejsce – Natalie Ogórkiewicz kl.VIa

     II miejsce – Hanna Lubecka kl.IVa

     III miejsce – Marta Czerwińska kl.Va

     Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!

     Zdjęcia

      

     KONKURS NA IMIĘ DLA SZKOLNEGO KOTA

     Z uwagi na to, że w naszej szkole pojawił się kotek i czuje się w niej bardzo dobrze, Samorząd Szkolny postanowił zorganizować konkurs polegający na wymyśleniu imienia dla naszego zwierzaka. Zadaniem każdej klasy było przedstawienie propozycji imienia dla kota. W głosowaniu wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły. Zwycięskie okazało się imię klasy VIa – LUNA. Pozostałe zaproponowane imiona to: Śnieżynka, Tosia, Filemonka i Pusia. Kotek otrzymał od dzieci smaczne przekąski.

     Zdjęcia

      

     WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy pieniądze do puszki oraz przekazaliśmy wszystkie środki zebrane na kiermaszu świątecznym. Wolontariuszami w naszej szkole byli: Radosław Ptaszyński, Agnieszka Jereczek i Wiktoria Król z klasy VIb.

      

      

     DZIEŃ PIŻAMY

     13 stycznia zorganizowano w szkole Dzień Piżamy. Nasze codzienne stroje mogliśmy zamienić na wygodne piżamy J. Samorząd Szkolny dziękuje wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w obchody Dnia Piżamy zakładając tego dnia właściwy strój J.

     Zdjęcia

      

     POMOC DLA CHOREGO KORNELKA

     Nasza szkoła nigdy nie jest obojętna wobec osób potrzebujących. Chętnie i aktywnie włączamy się w akcje charytatywne. Tak też było i tym razem, kiedy pomocy potrzebował 2,5-letni Kornel. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie Kornela oraz zbiórkę plastikowych nakrętek. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję.

     Zdjęcia

     ZBIÓRKA SŁODYCZY DLA DZIECI Z HOSPICJUM

     W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę słodyczy, które zostały przekazane dzieciom z Pomorskiego Hospicjum w Gdańsku. Już kolejny rok włączamy się w tą akcję, pamiętając o tych najbardziej potrzebujących małych istotach. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.

      

      

     KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

     5 grudnia odbył się kiermasz świąteczny, na którym uczniowie sprzedawali własnoręcznie przygotowane ozdoby i kartki bożonarodzeniowe. Uzbieraliśmy kwotę 600zł, która w całości zostanie przekazana dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli do tego swoją cegiełkę.

      

     Zdjęcia

      

      

     MIKOŁAJKOWA SESJA ZDJĘCIOWA

      

     Z okazji Mikołajek Samorząd Szkolny zorganizował dla wszystkich uczniów sesję zdjęciową z Mikołajem. Świąteczny klimat udzielił się wszystkim dzieciom, które przygotowały odświętne stroje i nakrycia głowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      

     Zdjęcia

      

     ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25 LISTOPADA

     Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!”

      

     HISTORIA PLUSZOWEGO MISIA


     Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

      

     KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ DYNIĘ

     Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najpiękniejszą dynię. Przedmiotem konkursu było wykonanie prac przestrzennych z dyni. Do ozdabiania dyni można było wykorzystać elementy dekoracyjne. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

     I miejsce - Kacper Brandt klasa IVa

     II miejsce - Marta Paszewska klasa IVc

     III miejsce - Malwina Kurs klasa VIb

     Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

     Zdjęcia

      

     DYSKOTEKA SZKOLNA

      

     20 października odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie świetnie bawili się przy dźwiękach ulubionej muzyki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dyskoteki.

      

      

      

     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla pracowników szkoły słodki poczęstunek. Nie zabrakło też życzeń:

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     życzymy takich myśli i  marzeń,

     które dają się urzeczywistnić,

     pięknych i szlachetnych pomysłów,

     które podszeptuje serce,

     cierpliwości i wytrwałości,

     aby służba dzieciom, tym starszym

     i tym młodszym, zrodziła wiele szlachetnych owoców.

     Zdjęcia

      

      

      

     MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

     1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował quiz muzyczny, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością autorów utworów muzycznych. Zwycięzcą quizu został Juliusz Norek z klasy IVa. Gratulujemy!!

      

     WYBORY MISTERA KLASY

     IVA Kacper Brandt

     IVB Bartek Szyca

     IVC Eryk Skwierawski

     VB Miłosz Manikowski

     VA Mateusz Jażdżewski

     VIA Mateusz Recław

     VIB Mateusz Płottke

     Wszyscy chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

      

      

      

     DZIEŃ CHŁOPAKA

      

     30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy otrzymali słodkie upominki i życzenia od wszystkich koleżanek.