• Wycieczka z języka kaszubskiego do Wdzydz Kiszewskich

„ Z motyką na bulwy” - zwiedzanie Skansenu we Wdzydzach, udział w lekcji języka kaszubskiego, udział w zabawach kaszubskich, zbieranie bulew na polu, pieczenie bulew na ognisku.

Wycieczka z języka kaszubskiego do Stężycy

Dzieci brały udział w warsztatach pieczenia drożdżówki, lekcji języka kaszubskiego w Izbie Regionalnej pani Zyty Górnej oraz brały udział w warsztatach malowania wzoru kaszubskiego na naczyniach glinianych. Uczniowie podczas wycieczki grali w Mini golfa i rozwiązywali zadania o Kaszubach po kaszubsku. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Zimowe zabawy

Przyszedł Nowy Rok, a wraz z nim długo wyczekiwany śnieg. W dzisiejszych czasach nie wiadomo jak długo będzie można się nim cieszyć, dlatego dzieci z klasy Ib postanowiły jak najszybciej skorzystać z nadarzającej się okazji i poszaleć na białym puchu. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu dostarczają dzieciom wiele radości i zdrowej energii. Przy okazji dzieci utrwalały bezpieczne zachowania podczas zimowych zabaw.

Zdjęcvia