• Jasełka 2022

• W naszej szkole, dnia 20 XII 2022 r., odbyły się jasełka pt. "Opowieść o Bożym Narodzeniu". Występowały w nich dzieci z klas od III-VIII. Kolędy były śpiewane przez chórek i solistów. Dzieci młodsze wykonały taniec pasterzy i aniołów oddając hołd Małemu Jezusowi. Uczniowie, a później rodzice z zaciekawieniem oglądali przedstawienie, a artystów nagrodzili brawami.

• Mikołajki 2022

• Czy widzieliście kiedyś Mikołaja?

Tajemniczy “ktoś” podrzuca nam ukradkiem wymarzone prezenty! 6 grudnia dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 miały okazję spotkać się z tym wyjątkowym gościem.  Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń. Mikołaj odwiedził szkołę, bo przecież tutaj są grzeczne dzieci.Śmiechu i radości było wiele. Świętemu Mikołajowi towarzyszył rozśpiewany korowód, który uświetnił jego wizytę grą na akordeonie i skrzypcach. Na twarzach dzieci widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Mikołaj zapraszał dzieci po słodkie upominki. Chętne i odważniejsze dzieci miały możliwość porozmawiania z gościem. Spotkanie z Mikołajem dostarczyło najmłodszym wielu emocji. Niektórzy podeszli do Mikołaja z rezerwą, ale większość dzieci nie mogła się doczekać, kiedy usiądzie mu na kolanach. Po tych miłych chwilach Św. Mikołaj wyruszył w dalszą podróż do innych dzieci i do przedświątecznych obowiazków. Deklarował, że wróci do naszej szkoły za rok.

• Bezpieczeństwo przede wszystkim

• Bezpieczeństwo przede wszystkim Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci do zerówek zaproszono funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Rozmawialiśmy o bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym jak również o nie ufaniu obcym osobom. Wizytę zakończyła syrena radiowozu, który mogliśmy obejrzeć od środka.

• Dla Niepodległej

• Dla Niepodległej 10 listopada nasza zeróweczka gościła panią Agnieszkę Stencel, która przeprowadziła warsztaty tematycznie związane ze świętem Niepodległości. Dzieci samodzielnie wykonały piękne ramki w narodowych barwach.

• Podsumowanie akcji „ZBIERAJ KASZTANA DLA BOHATERA JANA” W tym roku nasza szkoła już po raz trzeci brała udział w akcji ,,Zbieraj kasztana dla bohatera Jana". Tym razem udało nam się zebrać prawie 300 kg kasztanów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję wszystkim uczniom oraz innym osobom wspierającym ten szczytny cel. Kasztany z Kościerzyny i okolic zostały odebrane 24 października. W sumie było ich 3225 kg. W tym samym czasie kasztany zbierano także w Trójmieście. Tam uzbierano 14044 kg. Tegoroczny cel (12 ton) został osiągnięty z dużym zapasem. Wszyscy razem uzbieraliśmy 17269 kg, co dało kwotę 18995,90 zł! Serdecznie dziękujemy męskiej ekipie, która pomogła załadować ponad 3 tony kasztanów na ciężarówkę. Pawle, Kacprze, Macieju, Sławku - bardzo dziękujemy za ekspresowy załadunek – 3 tony kasztanów w 30 minut! Razem z panem Arkiem, kierowcą ciężarówki, spisaliście się na medal!

Mamy już kilka nowych pomysłów na przyszły rok, więc jesienią spodziewajcie się czwartej edycji akcji. Już teraz zapraszamy do aktywnego włączenia się w nią! Wszystkich zainteresowanych historią Jasia bohatera zapraszamy do odwiedzenia strony.

• Mistrz Łamańców językowych

• Język polski ze względu na swoją twardość głosek jest jednym z trudniejszych języków świata, stąd jego nauka nie rzadko sprawia trudności. Wiedzą o tym doskonale poloniści i logopeda. Dlatego postanowili zmotywować uczniów do dbałości o język ojczysty. Już Juliusz Słowacki mówił: "Chciłbym, aby język giętki powiedział to, co pomysli głowa". Zgadzamy sie z poetą, dlatego odbył się konkurs "Łamańce językowe", wyłaniający mistrza dykcji. Ten zaszczytny tytuł otrzymał uczeń klasy 8b, Jan Wysiecki. Tytuł wicemistrza łamańcow językowych zdobyła Nadia de Wildt.

• Laboratoria przyszłości - listopad

• W ramach wykorzystania sprzętu z projektu na zajęciach regularnie korzystaliśmy z drukarki 3D oraz długopisów 3D. Uczniowie zaczęli również tworzyć własne projekty 3D. Oczywiście na zajęciach z robotyki również nie zwalniamy tempa. Budowaliśmy m. in. roboty jeżdżące oraz sejf.