• Pomoc dla Milana

          • Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą. W środowisku szkolnym Jedynki jest dwuletnie dziecko, które bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Jest to mały Milan Meyna- wnuczek Pani Eli, która jest wieloletnim pracownikiem szkoły. U chłopca zdiagnozowano nowotwór mózgu. Przeszedł skomplikowaną operację. Czeka go chemioterapia, protenoterapia i rehabilitacja. Koszty leczenia przewyższają możliwości rodziny. Na portalu siepomaga.pl została założona zbiórka. Nasza społeczność szkolna także przyłącza się do zbiórki. Dlatego bardzo prosimy Państwa o wsparcie. Liczymy na Państwa otwarte serca, życzliwość i hojność. Datki można składać w szkole od jutra do świąt - w zamkniętej kopercie podpisanej Milan Meyna do wychowawców klas lub do sekretariatu szkoły. W poniedziałek, wtorek i środę odbędzie się kiermasz słodkości i zbiórka do puszek Milana. No i oczywiście można wspierać powrót do zdrowia Milanka poprzez portal siepomaga.pl Wszystkie zebrane przez nas środki zostaną przekazane rodzinie. Tym wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą akcję i przede wszystkim pomóc Milanowi, z góry bardzo dziękujemy. Z wyrazami szacunku Opiekun Samorządu Uczniowskiego- Pani Paulina Koziczkowska i Koordynator Klubu Uczniowskiego Eventus- Pani Sylwia Frenkiel

          • Spotkanie dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

          • W piątek 22 marca uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu dotyczącym rekrutacji do szkół średnich. O szczegółach opowiadał pan Krzysztof Kaiser, pracujący w kościerskiej Budowlance. Przedstawił cały proces rekrutacji, zwrócił uwagę na szczególnie ważne kwestie i odpowiedział na pytania uczniów.

          • Wycieczka klas czwartych

          • Dnia 11.03.2024r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Zwiedzili muzeum iluzji "DeJa Vu", wystawę budowli z klocków Lego oraz wystawę fotografii 3D.

          • „NIEzWYKły-NIEBIESKI” - wyniki konkursu

          • Ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wojewódzkim konkursie pt. „NIEzWYKły-NIEBIESKI”. Praca konkursowa polegała na wykonaniu projektu na białej koszulce z wykorzystaniem tylko odcieni koloru niebieskiego. Projekt koszulki musiał nawiązywać do spektrum autyzmu i tematu oraz hasła „NIEzWYKły-NIEBIESKI”.

            Czworo uczniów przeszło etap szkolny i biorą udział w dalszym etapie – etapie rejonowym.

            W kategorii klas I-III:

            Jan R. kl. Ib

            Wojciech E. kl. Ia

            W kategorii klas IV-VIII:

            Igor K. kl. IVb

            Cezary H. kl. IVb

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

          • Różowa skrzyneczka w Jedynce

          • 8 Marca w Dniu Kobiet w naszej szkole pojawiła się różowa skrzyneczka i odbyło się spotkanie informacyjne z uczennicami z klas 2-8. Od dziś wspólnie walczymy z wykluczeniem menstruacyjnym. W skrzyneczce dziewczęta znajdą środki higieniczne, z których będą mogły skorzystać w razie potrzeby. Więcej informacji na stronie www.rozowaskrzyneczka.pl

          • NiEzWYKły - NIEBIESKI

          • Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursie wojewódzkim „NiEzWYKły - NIEBIESKI”.

             

            Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas w poszczególnych grupach wiekowych: klasy I -III, IV – VI, klasy VII – VIII.

             

            Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie projektu koszulki nawiązującej do tematu konkursu „NiEzWYKły- NIEBIESKI” i oddanie w terminie do 15 marca 2024 r. (do godz. 9:00) do gabinetu pedagoga szkolnego.

             

            Praca konkursowa musi być wykonana na białej koszulce z wykorzystaniem tylko odcieni koloru niebieskiego. Projekt koszulki musi nawiązywać do spektrum autyzmu i tematu oraz hasła konkursu „NiEzWYKły- NIEBIESKI”. Technika wykonania pracy jest dowolna (farba, wyszywanka, nadruk własnego projektu itp.).

             

            Z etapu szkolnego wyłonione zostaną dwa pierwsze miejsca w danej kategorii wiekowej (łącznie 6 koszulek), które następnie wezmą udział w etapie rejonowym.

             

             

          • Światowy Dzień Walki z Depresją

          • Światowy Dzień Walki z Depresją obchodzony jest corocznie 23 lutego. Jego celem jest propagowanie wsparcia dla osób zmagających się z tą chorobą i zachęcanie do szukania pomocy, zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat depresji oraz obalenie mitów i stereotypów z nią związanych.

            Depresja jest poważnym zaburzeniem zdrowia psychicznego, które może mieć znaczący wpływ na codzienne funkcjonowanie, relacje społeczne i ogólną jakość życia. Wymaga zrozumienia, empatii oraz profesjonalnej pomocy.

            W naszej szkole została przygotowana gazetka informująca o tym czym jest depresja, jakie są jej objawy oraz o sposobach pomocy choremu na depresję. Chcemy aby w sytuacjach kryzysowych uczniowie oraz ich rodzice pamiętali, że mogą również liczyć na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne szkolnych specjalistów. Obserwujmy siebie i bliskich. Leczenie psychologiczne i psychiatryczne to nie wstyd.

          • Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni

          • 15 lutego uczniowie klas 6, 7 i 8 wraz z nauczycielami wybrali się do Teatru Muzycznego w Gdyni na spektakl „Hairspray”. Na scenie mogli obserwować, jak główna bohaterka – Tracy ze wszystkich sił stara się spełnić marzenie o tańcu i przeciwstawia się stereotypom, podziałom oraz przeciwnościom losu. Cudowna muzyka, świetny taniec i wyjątkowa atmosfera towarzyszyły uczniom od początku do końca spektaklu.

          • W oczekiwaniu na wiosnę

          • Klasa 8 A nie może doczekać się wiosny i już się do niej przygotowuje. Uczniowie zasiali kwiaty, które później będą ozdobą naszej szkoły. Zostaną zasadzone przed budynkiem w ramach obchodów Dnia Ziemi. Podczas siania i podlewania wszyscy bawili się świetnie. Już widać pierwsze efekty! Czekamy, aż nasze kwiaty zakwitną.

          • Walentynki

          • 14 lutego to dzień szczególny. Obchodzimy wspomnienie Świetego Walentego. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystość, podczas której przekonywali o wielkiej sile miłości i przyjaźni. Poprzez śpiew, taniec i recytację pokazali, że należy pamiętać o empatii,  szacunku i życzliwości wobec siebie. Po występach wszyscy uczniowie szkoły mogli wziać udział w poczcie walentynkowej i wysłać    kartki z wyrazami sympatii do kolegów i koleżanek. Następnie Amorki wręczały walentynki adresatom.