• Świąteczna zbiórka dla Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej

• Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w świąteczną zbiórkę charytatywną na rzecz dzieci z Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Kościerzynie wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom i całym rodzinom,
            a także nauczycielom i pracownikom szkoły.

Jesteśmy poruszeni tak szerokim odzewem i zaangażowaniem całej szkolnej społeczności.

• Konkurs profilaktyczny "Bezpieczni w ferie zimowe".

• Zapraszamy wszystkich uczniów klas I- III i IV- VIII do wzięcia udziału w konkursie profilaktycznym pt. "Bezpieczni w ferie zimowe".

Cele konkursu:

1. Poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego.

2. Zwrócenie uwagi na zasady bezpiecznego zachowania przekazywane przez wychowawców, nauczycieli i rodziców.

3. Rozwój umiejętności plastycznych oraz wyobraźni wśród uczniów.

Regulamin konkursu:

1. Prace należy dostarczyć do dnia 22 stycznia 2024r. do gabinetu pedagoga szkolnego (sala 12).

2. Praca może mieć formę plakatu lub wiersza.

3. Pracę plastyczną należy wykonać dowolną techniką na kartce w formacie A3 lub A4.

4. Jeden uczeń może wykonać tylko jedną pracę, która powinna być podpisana na odwrocie kartki imieniem, nazwiskiem i klasą.

• Wigilia klasy IIa

• 21 grudnia uczniowie klasy IIa spotkali się na klasowej Wigilii. Dzieci składały sobie życzenia i łamały się opłatkiem, śpiewały kolędy nie zabrakło również prezentów od Mikołaja. Była też niezwykła niespodzianka Marysia przepięknie grała na klarnecie. Byliśmy wszyscy zachwyceni.

• PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W IZBIE EDUKACYJNEJ

• W minionym tygodniu klasy pierwsze  wzięły udział w zajęciach przyrodniczych zorganizowanych w Izbie Edukacyjnej Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego pn. „Cztery pory roku we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym”.  Zajęcia dotyczyły zmian zachodzących w przyrodzie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Zajęcia przyrodnicze przede wszystkim rozbudzają ciekawość naturą poprzez odkrywanie nowych rzeczy, pomagają skierować wzrok dziecka na otaczającą go przyrodę i zachodzące w nich zjawiska. Co więcej, przyroda to nie tylko odległe zakątki świata, ale również codzienne zjawiska, które dzieci obserwują każdego dnia. Dzięki zrozumieniu procesów takich jak zmiany pogody, przemiany dnia i nocy czy cykl wody, codzienność staje się dla nich bardziej fascynująca. Poza tym  wspólne eksperymentowanie uczy dzieci, jak efektywnie pracować w grupie, dzielić się zadaniami i współpracować, a rozwój umiejętności społecznych to kolejny atut zajęć.