• Ferie zimowe 2023

• Ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Tradycyjnie w naszej szkole w pierwszym i w drugim tygodniu ferii zorganizowane zostało zimowisko, podczas którego dzieci mogły w bezpieczny i wartościowy sposób spędzić ten zimowy, wolny od nauki czas.

Opiekunowie poszczególnych grup zadbali o atrakcje dla dzieci ze szczególnym zwróceniem uwagi na ekologię i aktywność ruchową na świeżym powietrzu. W poniedziałek policjanci z kościerskiej jednostki w ramach akcji, „Bezpieczne Ferie Zimowe 2023” odwiedzili uczniów, z naszej szkoły. Tematem przewodnim rozmów było szeroko pojęte bezpieczeństwo związane z ruchem drogowym, a także bezpieczeństwa w internecie. Ponadto w ramach planu zimowiska odbyły się warsztaty plastyczne, ekologiczne, przyrodnicze w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Dzieci miały okazję na spotkania z osobami wykonującymi ciekawe zawody. Odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Kościerzynie, Centrum Integracji Społecznej, Muzeum Kolejnictwa i wiele innych ciekawych miejsc. Wyczekiwanym przez wszystkie dzieci punktem planu było wyjście do kina na bajkę “Kierunek księżyc”. Korzystając z pięknej pogody mogliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza udając się na lodowisko. Byliśmy także w stadninie koni „Paluch”, na pływalni, w sali zabaw, w kręgielni. W trakcie zabaw ruchowych nie zabrakło również zajęć na sali gimnastycznej i zawodów sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zorganizowano między innymi wycieczki, wspólne gry i zabawy, a także konkursy sprawnościowe. Zasadnicze cele organizacji półkolonii zostały w pełni zrealizowane przez dzieci i kadrę półkolonii: Opiekunowie –Beata Widzińska, Joanna Rolbiecka, Anna Cieplińska, Iwona Bianga, Anna Breza, Patrycja Laga, Sandra Kantrzonka i Patrycja Breza- kierownik zimowiska.

Do zobaczenia za rok!

• Hej kolęda, kolęda…

• Hej kolęda, kolęda… pod takim hasłem odbyło się 20 grudnia wspólne kolędowanie w Naszej szkole. Zgromadzone osoby mogły poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd. Nie zabrakło również występów uczniów, którzy wcielili się w postacie religijne i wystąpili w Jasełkach, pięknie zaśpiewali i zagrali na instrumentach kolędy i pastorałki w języku polskim, angielskim i kaszubskim. Uczestnicy kolędowania mogli wziąć udział w loterii fantowej, kiermaszu świątecznym i zakupić słodkości w kawiarence.

• Warsztaty Bożonarodzeniowe

• Dnia 22.12.2022r. w ramach lekcji języka angielskiego klasy VIIIa, VIa i VIb (dziewczynki) oraz IIIb uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z tradycjami świątecznymi Wielkiej Brytanii, śpiewali świąteczne piosenki, w których to uzupełniali brakujący tekst oraz wraz z nauczycielem pania Sandra Kantrzonka wykonali plakaty.

Merry Christmas guys 🎅❄️☃️🌟🎄

• MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MATEMATYCZNO – FIZYCZNE NÁBOJ JUNIOR

• 25 listopada w naszej szkole odbyła się X edycja Międzynarodowych Zawodów Matematyczno - Fizycznych Náboj Junior. Równocześnie rywalizowało ze sobą 1392 drużyn z 8 krajów Europy.  W naszej szkole spotkało się 8 zespołów z różnych szkół. Reprezentowały nas dwie czteroosobowe drużyny w składzie:

• Marysia Grulkowska, Maks Zabrocki, Szymon Kaiser, Norbert Mielke,

• Oliwier Klamann, Kinga Pirch, Jan Dargacz, Franek Czucha.

Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 6 w Kościerzynie, a także drużyny  z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Prymus”, ze Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdyni. Przez dwie godziny trwała zacięta rywalizacja. W tym samym czasie zadania rozwiązywali uczniowie w naszej szkole, w całej Polsce (144 drużyny) i w 7 krajach Europy: Belgii, Chorwacji, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii i Słowacji. Oprócz poprawności liczył się także czas, w jakim uczniowie rozwiązali zadania. Najlepsze wyniki w kościerskiej rywalizacji osiągnęły drużyny:

1. Prywatna Szkoła Podstawowa Prymus w Kościerzynie: Wojciech Lubecki, Cyprian Repiński, Igor Bełwon, Ignacy Gintowt. (36 miejsce w Polsce, 215 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej).

2. Szkoła Podstawowa nr 18 w Gdyni: Kuba Kamiński, Katarzyna Neumann, Antoni Luty, Franciszek Szczekocki. (40 miejsce w Polsce, 242 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej).

3. Szkoła Podstawowa w Nowym Klinczu: Marcel Urbanowicz, Tomasz Polejowski, Antonia Walkusz, Remigiusz Szulist. (55 miejsce w Polsce, 414 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy uczniom z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie z klasy 1 liceum ogólnokształcącego o profilu wojskowym za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji  w przyszłym roku!