Aktualności

          • Mistrz Pięknego Czytania

          • W dniu 27maja 2026 r. odbyła się czwarta edycja Konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, skierowanego do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Do rywalizacji zgłoszono ośmioro uczestników, wytypowanych przez wychowawców poszczególnych klas. Głównym celem wydarzenia była promocja kultury czytelniczej, rozwijanie umiejętności pięknego czytania oraz popularyzacja literatury dziecięcej.

            Każdy z uczestników losował tekst odpowiedni do swojego poziomu wiekowego, który następnie prezentował przed komisją konkursową. Jury oceniając uczestników zwracało uwagę na następujące kryteria: płynność i tempo czytania, wyrazistość i poprawność wymowy, umiejętność stosowania znaków interpunkcyjnych oraz

            oddanie emocji i nastroju utworu.

            Komisja przyznała tytuły Mistrza Pięknego Czytania w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami zostali:

            Marceli Prądzyński z klasy Ib– Mistrz Pięknego Czytania klas pierwszych,

            Emilia Bianga z klasy IIa – Mistrz klas drugich,

            Marta Napientek z klasy IIIb – Mistrz klas trzecich.

            Przyznano również wyróżnienie uczennicy klasy 1a - Kindze Szreder.

            Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy, ksiażki oraz atrakcyjne nagrody. Uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w podziękowaniu za zaangażowanie i udział.

            Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i pokazał, jak ważną rolę odgrywa rozwijanie pasji do czytania już od najmłodszych lat. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję!

          • Udział uczniów w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej

          • Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej, który odbył się 27 kwietnia 2026r. w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, zdobywając wyróżnienia oraz najwyższe lokaty w swoich kategoriach.

            W kategorii soliści  klas 4-6 niezwykły sukces odniosła Zuzanna Droździk z klasy 5a, która zaśpiewała wzruszającą piosenkę „Ten jeden pocałunek” z musicalu „Piotruś Pan”. Emocjonalna interpretacja utworu i doskonała technika wokalna pozwoliły jej zdobyć 1. miejsce, co jest ogromnym osiągnięciem!

            W kategorii soliści klas 7-8 wystąpił Jan Marcinkowski z klasy 7a, który zaśpiewał utwór „A Million Dreams” z musicalu „The Greatest Showman”. Jego występ, pełen pasji oraz  zaangażowania, również został doceniony przez jury i zdobył wyróżnienie w tej kategorii. Ponadto Janek wraz z Małgosią Pastwą z klasy 8a stworzyli niezapomniany duet, wykonując piosenkę „Wspaniały świat” z filmu „Aladyn”. Ich wspólne wykonanie było piękne i poruszające, w efekcie para wokalistów zdobyła wyróżnienie w kategorii zespoły klas 7-8.

            Gratulujemy naszym uczniom znakomitych wyników i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły na tak prestiżowej imprezie. Ich talent i zaangażowanie z pewnością będą inspiracją dla innych uczniów, a sukcesy na scenie pokazują, jak ważna jest pasja oraz praca. Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej radości z muzyki!