• Bal ósmoklasistów

     • 6 czerwca 2024 roku w Tawernie w Szarlocie odbył się bal ósmoklasistów. Uczniowie w towarzystwie dyrekcji, kadry pedagogicznej oraz rodziców rozpoczęli uroczystość polonezem. Następnie po przemówieniu dyrektora młodzież zaskoczyła i wzruszyła nauczycieli podziękowaniami skierowanymi do nich. Wszyscy bawili się wspaniale, a nad wydarzeniem czuwali rodzice oraz nauczyciele, którym należą się ogromne wyrazy wdzięczności. Uczniowie wykazali się godną postawą i kulturą osobistą. Bal na pewno na długo zostanie zapamiętany przez wszystkich obecnych.

     • Maria Skłodowska - Curie - kobieta wyjątkowa

     • 5 czerwca w naszej szkole odbyła się 3 edycja konkursu związanego z życiem i pracą naukową polskiej noblistki: "Maria Skłodowska - Curie - kobieta wyjątkowa". Tym razem uczniowie oprócz wiedzy teoretycznej mogli sprawdzić także swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, pokonywania przeszkód na rowerach oraz wykonywania doświadczeń chemicznych. Cała rywalizacja odbywała się w dwuosobowych drużynach, więc dużą rolę odgrywała także współpraca. 

      Bardzo dziękujemy sponsorom: firmie Bidfood Farutex, Nadleśnictwu Kościerzyna, firmie DWS S.C. Hurtownia i Sklep Papierniczy, Aptece Św. Michała w Kościerzynie oraz strażakom z Powiatowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, którzy sprawdzali umiejętności z zakresu pierwszej pomocy a przy okazji szkolili młodzież. Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji konkursu!

     • V Powiatowy Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej

     • 3 czerwca 2024r. w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Filmowej i Musicalowej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 w Kościerzynie. Konkurs skierowany był zarówno do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, uczniów szkół ponadpodstawowych, ale także do dorosłych wokalistów. W kategorii solistów wystąpiło troje uczniów naszej szkoły: Jan Marcinkowski z klasy  5a, który świetnie zaprezentował się w piosence „Czas katedr” z musicalu „Notre Dame de Paris”,  Małgorzata Pastwa z klasy 6a, wspaniale wykonująca piosenkę „Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas” oraz Magdalena Dobrzyńska z klasy 8b, która pięknie i bardzo emocjonalnie zaśpiewała utwór „Szyba” z musicalu „Metro”. Jury konkursu nagrodziło wykonanie Magdy III miejscem w kategorii kl. 7-8 szkoły podstawowej. Jan oraz Małgosia zaprezentowali również swoje umiejętności wokalne, wykonując w duecie piosenkę „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana – skarb oceanu”. Konkurs dostarczył uczestnikom,  ale przede wszystkim publiczności wspaniałych przeżyć. Dziękujemy naszym reprezentantom za wysiłek i zaangażowanie włożone w przygotowanie się do rywalizacji wokalnej i przepiękne występy. Gratulujemy!

     • Dzień Dziecka - fotorelacja

     • Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyła się prawdziwa fiest pełna atrakcji dla wszystkich uczniów!

      • Dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód - idealne do skakania i zabawy.
      • Tańce wygibańce - pełne energii i śmiechu.
      • Klaun - który rozbawiał dzieci pokazami i wspólnym śpiewem.
      • Pyszności - lody, wata cukrowa i popcorn cieszyły się ogromnym powodzeniem.
      • Grill.

      Dla starszych uczniów przygotowano inne atrakcje:

      • Mini Playback Show- uczniowie wcielali się w swoich ulubionych artystów, dając niesamowite występy.
      • Belgijka i zumba- wspólne tańce, które połączyły wszystkich w rytm muzyki.
      • Turniej Ping-Ponga, Brawl Stars i przeciąganie liny - zacięta rywalizacja i świetna zabawa.

      Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i wspaniałą atmosferę. To był dzień pełen uśmiechów i radości.

       

      FOTO 1

      FOTO 2

      FOTO 3

      FOTO 4

      FOTO 5

     • Kino sferyczne w naszej szkole

     • 22 i 23 maja mieliśmy okazję gościć w naszych szkolnych progach nietypowe kino - Kino Sferyczne. Inaczej mówiąc mobilne planetarium. Dzieci z klas 0-3 miały okazję obejrzeć film wyświetlany za pomocą  projektorów we wszystkich kierunkach 360 - stopni. Uczniowie znajdujący się we wnętrzu przenośnej kopuły powietrznej mogli oglądać obraz dookoła siebie. Atmosfera 360 daje możliwość przeżywania niezapomnianych wrażeń, których nie ma w żadnym innym rodzaju kina. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko. Seanse dostosowane były do wieku widzów. Dzieciom bardzo przypadła do gustu ta innowacyjna forma kształcenia.

     • Mistrz pięknego czytania

     • Dnia 23 maja 2024 roku w naszej szkole kolejny już raz odbył się konkurs pięknego czytania. O tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA walczyły dzieci z najmłodszych klas I-III. Komisja konkursowa wytypowała mistrza na każdym z poziomów.

      Mistrzowie pięknego czytania:

      Na poziomie klas pierwszych - Marta Napientek z klasy Ib,

      Na poziomie klas drugich - Aleksandra Lewandowska z klasy IIb,

      Na poziomie klas trzecich - Gabriel Skowroński z klasy IIIb.

      Dnia 24 maja nasi mistrzowie reprezentowali skzołę w konkursie międzyszkolnym. Jest nam miło poinformować, że Gabriel Skowroński zajął drugie miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

       

     • Miedzyszkolny  Konkurs Poetycki " Młody Literat"

     • Wraz z końcem maja zakończył się Miedzyszkolny  Konkurs Poetycki " Młody Literat". Młodzi twórcy poezji zaprezentowali swoje utwory. Niezależna komisja zapoznała się z nadesłanymi  pracami i wytypowała Laureata oraz przyznała II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, a nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów pisarskich.  Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu oraz zwycięski wiersz. 


      WYNIKI: 
      Tytuł LAUREATA otrzymała  Agata Kuklińska - uczennica ZSP nr 6 
      2 miejsce zajęła Kornelia Karczewska - uczennica ZSP nr 1
      3 miejsce zajęła Alicja Węsierska- uczennica ZSP nr 2


      Wyróżnienia przyznano  Konstancji Bystron- uczennicy ZSP nr 3
      oraz Gracjanowi Liedtke z PSP Happy Kids.

     • Wolni od uzależnień

     • W dniu 28.05.2024r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu profilaktycznego dla uczniów klas IV- VIII pt. „Wolni od uzależnień”.

       

      Konkurs miał na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z używania środków psychoaktywnych, w szczególności alkoholu, narkotyków i papierosów; dostarczenie podstawowych wiadomości o substancjach uzależniających; poszerzenie wiedzy na temat wpływu zdrowego stylu życia na zdrowie, sprawność intelektualną i kondycję fizyczną; kształtowanie umiejętności rozpoznawania psychologicznych cech uzależnienia; propagowanie życia bez nałogów; skłanianie uczniów do zachowań asertywnych.

       

       

      W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów, którzy przygotowali przepiękne prace, wykazując się niesamowitą wyobraźnią oraz twórczym myśleniem.

       

      I miejsce: Kaja Klawikowska kl. VIIa

      II miejsce: Dominika Kurs kl. VIIb

      III miejsce: Melania Kierzkowska kl. IVb

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

     • Konkurs Plastyczny "Autyzm - Jestem bliżej"

     • W miesiącu kwietniu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie klas I- VIII mieli możliwość wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Autyzm- Jestem bliżej” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. mjr Henryka Sucharskiego w Kwidzynie.

       

      Celem konkursu było przybliżenie problemu autyzmu, kształtowanie postawy zrozumienia, otwartości, tolerancji, empatii wobec osób nim dotkniętych, jak również rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz wrażliwości estetycznej uczniów, oraz indywidualnych zdolności twórczych.

       

      Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie za zaangażowanie :)

     • Wyjazd do teatru Miniatura w Gdańsku na przedstawienie „Akademia pana Kleksa”

     • Dnia 9 maja 2024 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wybrali się do Teatru Miniatura w Gdańsku na przedstawienie pt. „Akademia pana Kleksa”. Spektakl przygotowany w zespole składającym się z aktorów Miniatury i utalentowanych dzieci, które przeszły cykl warsztatów w teatrze z zakresu śpiewu, ruchu scenicznego i aktorstwa. Ten kolorowy, radosny i rozśpiewany spektakl, opowiadał między innymi o tym, jak ważna w życiu jest wyobraźnia i nieskrępowana dziecięca fantazja. Wszystkie piosenki w spektaklu pochodziły z filmów o Panu Kleksie, ale odżyły w nowych aranżacjach. Sądząc po reakcjach dzieci nasz wyjazd do teatru można zdecydowanie uznać za bardzo udany.

     • Wyjście na spektakl „Nasz Shrek”

     • 6 maja klasy 1-3 udały się do kina Remus na spektakl  pt. „Nasz Shrek”. Przedstawienie przygotowali aktorzy z Teatru Edukacyjnego we Wrocławiu. Nutą przewodnią spektaklu była tolerancja i akceptacja. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie i przekonały się, iż warto mieć przyjaciela.

     • XXIII Konkurs Poezji Maryjnej w Kościerzynie

     • 11 maja 2024 roku w Kościerzynie  odbył się XXIII Konkurs Poezji Maryjnej, który zgromadził licznych uczestników z całej diecezji pelplińskiej. Konkurs, mający na celu promowanie poezji maryjnej i sanktuariów na Kaszubach i Pomorzu, odbywał się w kategoriach wiekowych od przedszkolaków po dorosłych, a uczestnicy rywalizowali zarówno w tworzeniu wierszy, jak i ich recytacji. Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Ryszard Kasyna.

      Laureatki z naszej szkoły:

      I miejsce: Marta Napientek z klasy Ib

      II miejsce: Weronika Neubauer z klasy VIIb

      Link do artykułu:

      https://www.koscierzyna24.info/artykul/7310,xxiii-konkurs-poezji-maryjnej-w-koscierzynie

     • Podsumowanie zbiórki dla Milana

     • Szanowni Państwo.

      W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz Członków Klubu Uczniowskiego pragniemy złożyć

      serdeczne podziękowanie naszym wspaniałym ofiarodawcom,

      którzy w tym roku wzięli udział w Zbiórce dla Milanka na terenie szkoły.

      Do puszki podczas kiermaszu zebrano: 2472,02 zł

      w kopertach zebrano: 5551,26 zł

      suma przekazanych środków Rodzicom Milana na jego dalsze leczenie to: 8025,28 zł