Aktualności

          • Piknik w szkole :)

          • Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie klasy 4b nie pozwolili, aby deszcz zepsuł im dobry humor. Chociaż planowany piknik klasowy musiał odbyć się w szkole, wszyscy świetnie się bawili. Wspólnie spędzony czas upłynął w radosnej atmosferze przy pysznej pizzy oraz różnorodnych grach i zabawach. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów i wspólnego świętowania kończącego się roku szkolnego. Uśmiechy na twarzach uczniów pokazały, że dobra zabawa jest możliwa niezależnie od pogody.

          • Wycieczka klas I do Hewelianum

          • 16 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Hewelianum w Gdańsku.

            To był dzień pełen odkryć, ciekawostek i dobrej zabawy! Pierwszoklasiści zwiedzali interaktywne wystawy tematyczne, które pozwoliły im poznawać świat poprzez działanie i własne doświadczenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty, podczas których uczniowie wykonywali eksperymenty i obserwowali fascynujące zjawiska naukowe.

            Wycieczka była nie tylko świetną lekcją nauki, ale także okazją do wspólnego spędzenia czasu i rozwijania ciekawości świata.

          • Warsztaty przyrodnicze w parku miejskim

          •  

            Dnia 29.05.2026r. klasa III a wzięła udział w warsztatach przyrodniczych. Zajęcia poprowadziła Pani z Nadleśnictwa w Kościerzynie, która przybliżyła dzieciom temat owadów zapylających i ich ogromnego znaczenia dla środowiska. Dzieci dowiedziały się, jakie owady należą do zapylaczy, jaką rolę pełnią w przyrodzie oraz w jaki sposób można pomagać im na co dzień. Nie zabrakło również ciekawostek, obserwacji oraz aktywności edukacyjnych, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników.

            Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na wspólną integrację- piknik, podczas którego dzieci mogły wspólnie spędzić czas, porozmawiać i bawić się na świeżym powietrzu.

          • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

          • 27 maja 2026r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, w którym naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klas trzecich- Bogna Janikowska z klasy III b i Wiktor Malek z klasy III a.

            Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii oraz dużym zaangażowaniem.

            Z ogromną radością informujemy, że Wiktor zajął I miejsce.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz dziękujemy obojgu uczestnikom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów!

          • Mistrz Pięknego Czytania

          • W dniu 27maja 2026 r. odbyła się czwarta edycja Konkursu o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, skierowanego do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Do rywalizacji zgłoszono ośmioro uczestników, wytypowanych przez wychowawców poszczególnych klas. Głównym celem wydarzenia była promocja kultury czytelniczej, rozwijanie umiejętności pięknego czytania oraz popularyzacja literatury dziecięcej.

            Każdy z uczestników losował tekst odpowiedni do swojego poziomu wiekowego, który następnie prezentował przed komisją konkursową. Jury oceniając uczestników zwracało uwagę na następujące kryteria: płynność i tempo czytania, wyrazistość i poprawność wymowy, umiejętność stosowania znaków interpunkcyjnych oraz

            oddanie emocji i nastroju utworu.

            Komisja przyznała tytuły Mistrza Pięknego Czytania w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami zostali:

            Marceli Prądzyński z klasy Ib– Mistrz Pięknego Czytania klas pierwszych,

            Emilia Bianga z klasy IIa – Mistrz klas drugich,

            Marta Napientek z klasy IIIb – Mistrz klas trzecich.

            Przyznano również wyróżnienie uczennicy klasy 1a - Kindze Szreder.

            Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy, ksiażki oraz atrakcyjne nagrody. Uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w podziękowaniu za zaangażowanie i udział.

            Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i pokazał, jak ważną rolę odgrywa rozwijanie pasji do czytania już od najmłodszych lat. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję!

          • Udział uczniów w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej

          • Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej, który odbył się 27 kwietnia 2026r. w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, zdobywając wyróżnienia oraz najwyższe lokaty w swoich kategoriach.

            W kategorii soliści  klas 4-6 niezwykły sukces odniosła Zuzanna Droździk z klasy 5a, która zaśpiewała wzruszającą piosenkę „Ten jeden pocałunek” z musicalu „Piotruś Pan”. Emocjonalna interpretacja utworu i doskonała technika wokalna pozwoliły jej zdobyć 1. miejsce, co jest ogromnym osiągnięciem!

            W kategorii soliści klas 7-8 wystąpił Jan Marcinkowski z klasy 7a, który zaśpiewał utwór „A Million Dreams” z musicalu „The Greatest Showman”. Jego występ, pełen pasji oraz  zaangażowania, również został doceniony przez jury i zdobył wyróżnienie w tej kategorii. Ponadto Janek wraz z Małgosią Pastwą z klasy 8a stworzyli niezapomniany duet, wykonując piosenkę „Wspaniały świat” z filmu „Aladyn”. Ich wspólne wykonanie było piękne i poruszające, w efekcie para wokalistów zdobyła wyróżnienie w kategorii zespoły klas 7-8.

            Gratulujemy naszym uczniom znakomitych wyników i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły na tak prestiżowej imprezie. Ich talent i zaangażowanie z pewnością będą inspiracją dla innych uczniów, a sukcesy na scenie pokazują, jak ważna jest pasja oraz praca. Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej radości z muzyki!

          • Mistrz Łamańców Językowych

          • W dniu 22 kwietnia 2026 odbyła się czwarta edycja  konkursu Mistrza Łamanców Językowych, skierowanego do uczniów klas 4- 8. Do rywalizacji zgłosiło się 16 uczestników. Głównym celem wydarzenia było propagowanie pięknej mowy i poprawnej dykcji , kształcenie  umiejętności czytania  i rozumienia  czytanego tekstu  oraz motywowanie do czytelnictwa.   Konkurs przebiegał w trzech etapach. Uczniowie podczas  konkursu zmagali się z tekstami  przygotowanymi na trzech poziomach trudności ; łatwym, średnim oraz trudnym.  Komisja konkursowa  zwracała uwagę na  poprawność wymowy, tempo, dykcję , intonację oraz przekaz tekstu.Komisja przyznała tytuł Mistrza Łamanców Językowych  uczennicy klasy VII c. Oliwii Wegner oraz dwa wyróżnienia;  Halszce Domachowskiej ,uczennicy klasy V a  oraz  Weronice Doczyk, uczennicy klasy VIb.  Laureaci otrzymali  dyplomy, książki oraz niespodzianki. Wszyscy uczestnicy  zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w podziękowaniu za zaangażowanie i udział.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym.

          • Lauretka Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii

          • Z ogromną dumą i radością informujemy, że nasza uczennica Marcelina odebrała dziś z rąk Pomorskiego Kuratora Oświaty zaświadczenie potwierdzające zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Biologii 🌿🏆

            To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem ogromnej pracy, pasji oraz wytrwałości Marceliny, która z sukcesem pokonywała kolejne etapy konkursu, wykazując się imponującą wiedzą i zaangażowaniem.

            Serdeczne gratulacje kierujemy również do Pani Karoliny Brzoskowskiej - prowadzącej Marcelinę, która z pełnym oddaniem przygotowywała ją do konkursu, wspierając na każdym etapie tej wymagającej drogi.

            Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy kolejnych sukcesów! 💚

          • Wycieczka z języka kaszubskiego

          • W kwietniową sobotę uczniowie z języka kaszubskiego uczestniczyli w wycieczce do Pierszczewo, gdzie brali udział w warsztatach muzycznych z kapelą kaszubską. Poznali historię Kaszub i kilka zabaw, w jakie bawiły się kiedyś dzieci z kaszubskich wsi. Podczas warsztatów plastycznych malowali kubki wzorem kaszubskim, a na zakończenie pobytu było ognisko, na którym podsumowaliśmy cały pobyt w tym urokliwym miejscu na Kaszubach.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w Naszej Szkole

          • 20 marca w naszej szkole panowała wyjątkowo radosna i kolorowa atmosfera. Tego dnia wspólnie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, który obfitował w wiele ciekawych i zabawnych wydarzeń.

            Jedną z atrakcji był Dzień Bez Plecaka. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przynosząc swoje książki i przybory szkolne w nietypowych „opakowaniach”. Na korytarzach można było zobaczyć m.in. walizki, koszyki, pudełka, skrzynki, a nawet… garnki czy wózki. Pomysłowość uczniów nie miała granic i dostarczyła wszystkim wielu powodów do uśmiechu.

            Dużym zainteresowaniem cieszył się również Dzień Szalonych Fryzur. Uczniowie przygotowali niezwykle oryginalne i kolorowe stylizacje – pojawiły się fryzury ozdobione wstążkami, kolorowymi gumkami, brokatem, a nawet drobnymi dekoracjami. Kreatywność uczestników sprawiła, że szkolne korytarze zamieniły się w prawdziwy pokaz fantazyjnych fryzur.

            Wspólne świętowanie było doskonałą okazją do integracji, dobrej zabawy i powitania wiosny w pozytywnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz gratulujemy pomysłowości!

            Mamy nadzieję, że wiosna przyniesie wszystkim dużo energii, uśmiechu i sukcesów!

          • Handicapée

          • 25 lutego 2026 r. uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w warsztatach "Handicapée" zorganizowanych przez uczniów I LO w Kościerzynie w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Dzieci uczyły się, czym jest choroba Parkinsona i Alzheimer oraz czym jest stwardnienie rozsiane i autyzm. Podczas warsztatów uczniowie brali aktywny udział w symulacjach oraz z ogromnym zaangażowaniem odpowiadali na poszczególne pytania. Na koniec na dzieci czekało małe podziękowanie w formie kolorowanek, naklejek i cukierków. Dziękujemy!

          • Warsztaty z języka kaszubskiego

          • 28. lutego uczniowie uczący się języka kaszubskiego w naszej szkole mieli okazję budować z klocków LEGO Technics wiatrak wdzydzki, rybaka łowiącego ryby, te konstrukcje wprawili w ruch, budowali również z LEGO classic zwierzęta żyjące na Kaszubach: bociana, wiewiórkę, lisa, owce, poznając słownictwo po kaszubsku.

          • Warsztaty z języka kaszubskiego

          • W dniu 14.02.2026 r. podczas warsztatów z języka kaszubskiego uczniowie wykonali słodką niespodziankę. Wykonali czekoladę z kakaowca ozdobioną kolorami kaszubskimi. Zajęcia były pełne emocji, bo na taką niespodziankę długo czekali .

          • Bal karnawałowy klas 0 - III

          • Tradycją naszej szkoły jest organizowanie, dla młodszej grupy wiekowej, balu karnawałowego. Również w tym roku szkolnym 12 lutego uczniowie klas 0-III wzięli udział w balu przebierańców. Przygotowania do balu karnawałowego szły pełną parą. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Bal poprowadziły wspaniałe animatorki z Fun Craft- Centrum Kreatywnej Zabawy w Kościerzynie.

            Tego dnia aula szkolna zamieniła się w sale balową. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Bawiły się wyśmienicie podczas zabawy muzycznej i wielu ciekawych konkurencji. W czasie przerwy miały czas na słodki poczęstunek. Była również okazja do wykonania zdjęć w karnawałowych przebraniach.

            W naszej szkole bale przebierańców są atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dlatego wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby bal się udał - serdecznie dziękujemy!