Aktualności
Dzień Sportu klas 1 - 3
- 137
Dzień Zdrowego Żywienia
Dziś w naszej szkole odbył się happening promujący zdrowe odżywianie. U podstaw tego przedsięwzięcia leży chęć promowania zdrowych nawyków żywieniowych i podnoszenia świadomości, zwłaszcza wśród młodych ludzi, na temat znaczenia wartościowego odżywiania. Uczniowie klas 5, 7 i 8 zachęcali kolegów i koleżanki do poznania korzyści płynących ze zrównoważonego odżywiania i podkreśla rolę świeżych składników w tworzeniu zdrowych posiłków.
W tym dniu zachęcamy wszystkich do edukacji na rzecz zdrowia i ostrzegamy przed skutkami niezdrowego odżywiania, a także braku aktywności fizycznej. Jest to podstawa wszechogarniającej epidemii nadwagi i otyłości, która stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.
Kubki smakowe dzieci muszą być kształcone od samego początku. Aby pomóc dziecku w jedzeniu bardziej odżywczej i zdrowszej żywności, konieczne jest przyjęcie strategii edukacji podniebienia, co można osiągnąć, oferując owoce i warzywa, ale także ograniczając słodycze. Dlatego Klub Uczniowski Eventus przygotował zdrowe przekąski i sałatki, którymi częstował dzieci podczas przerw. Na tę okazję klubowicze wcielili się w role owoców i warzyw.
14
Integracyjne wyjście klas 4a i 4b
- 25
Dzień Języków Obcych
Dnia 11 czerwca z okazji Dnia Języków Obcych odbył się wyjątkowy pokaz taneczny w konwencji programu „Taniec z Gwiazdami”, którego celem było połączenie nauki o kulturach różnych krajów z dobrą zabawą i artystycznym wyrazem.
Widzowie mieli okazję podziwiać występy inspirowane tańcami charakterystycznymi dla wybranych państw: dostojny polonez z Polski, energiczny kankan z Francji, żywiołową zorbę z Grecji, radosną belgijkę, a także zaskakującą fuzję flamenco i walca piratów z Karaibów. Dodatkowo mogliśmy podziwiać piękny śpiew Jasia z klasy 6, który zaśpiewał piosenkę pt. Riptide.
Całość oceniało międzynarodowe jury, którego członkowie – stylizowani na stereotypowych przedstawicieli swoich krajów – w humorystyczny sposób komentowali występy, dodając wydarzeniu barw i dystansu. Prowadzący, Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna, zadbali o dynamiczną atmosferę i liczne uśmiechy na widowni.
Wydarzenie miało na celu promowanie różnorodności językowej i kulturowej wśród uczniów poprzez taniec, współpracę i dobrą zabawę. Pokaz spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.
7
Klasa 2c w kinie sferycznym.
- 4
Klasa 2c - warsztaty robienia bransoletek.
Konkurs - I love English
W czerwcu w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego „I love English” dla klas II i III. Wyniki przedstawiają się w sposób następujący:
W kategorii klas II:
1) Wiktor Maciej Labuda – kl. II a
2) Antonina Borzyszkowska – kl. II a
3) Bogna Janikowska – kl. II b
3) Tymoteusz Ossowski – kl. II b
4) Marta Napientek – kl. II b
W kategorii klas III:
1. Aleksandra Lewandowska – kl III b
2. Sara Mejna – kl. III c
3. Maja Rozgońska – kl. III b
4. Filip Dobrzyński – kl. III b
5. Pola Breza – kl. III b
Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami.
Wycieczka klas pierwszych do Majalandu
17 czerwca uczniowie pierwszych klas wybrali się do parku rozrywki Majaland. Zabawa była doskonała. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń .
3
Lekcja chemii w terenie
Klasa 7c w ramach lekcji chemii zapoznała się życiorysem wielkiej Polki, Noblistki - Marii Curie Skłodowskiej oraz zapozowała pod nowym muralem w naszym mieście.
Wycieczka klas trzecich do Filharmonii Bałtyckiej
3 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na koncert pt. „Muzyka klasyczna w bajkach dla dzieci”. Podczas wydarzenia dzieci miały okazję usłyszeć znane utwory muzyki klasycznej, które często pojawiają się w filmach animowanych i bajkach. Była to nie tylko wspaniała lekcja muzyki, ale także niezapomniane przeżycie artystyczne.
16
Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna
Świetne wyniki naszych uczniów !
XVII POMORSKA OLIMPIADA LEKKOATLETYCZNA "Dysk Pomorski"
Kacper Tyczka wygrywa na dystansie 1000m U16 z czasem 2:47.
Wiktor Gliszczynski zajmuje 2 miejsce na dystansie 300m U12 z świetnym czasem 48.95
Aleksandry Murglin uplasowała sie na 10 miejscu na 60m U14.
Nastepny nasz reprezentant Filip Palkowski zakończył rywalizację na miejscu 6 w biegu na 60m U14.
Pola Glinska w starcie na 600m uzyskała wynik 2:06 co dalo Jej 16 pozycje
Mateusz Somionka w pchniecie kula uzyskał wynik 9,36 co wystarczyło na 6 pozycje.
Wszystkim zawodnikom i trenerowi Mateuszowi Kakol, reprezentującym nasz powiat składamy serdeczne gratulacje !!!
Sukcesy naszych uczniów!
W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Klas 3
Uczniowie klasy 3b Filip Dobrzyński zajął I miejsce, a Kornelia Stencel III miejsce.
Gratulujemy!
Lekcja o pszczołach
Uczennica klasy 3b Marcelina Dułak przygotowała dla kolegów i koleżanek z klasy oraz dzieci ze świetlicy szkolnej pokaz o pracy pszczelarza oraz przedstawiła ciekawostki z życia pszczół.
Dzieci mogły zobaczyć profesjonalny sprzęt pszczelarza oraz spróbować pysznego miodu.
Zeróweczki na wycieczce w Kociewskiej Zagrodzie
- 17
Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena
Biblioteka szkolna wraz ze świetlicą zorganizowały konkurs literacko-plastyczny pod hasłem ,,Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena”. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do twórczej interpretacji klasycznych baśni oraz rozwijanie ich wyobraźni i umiejętności artystycznych.
Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną dowolną techniką, , ilustrującą wybrany fragment jednej z baśni duńskiego pisarza. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością- pojawiły się m.in. ilustracje ,,Calineczki”, ,,Księżniczki na ziarnku grochu” czy Brzydkiego kaczątka”.
Komisja miała niełatwe zadanie, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki. Ostatecznie przyznano nagrody:
Dwa pierwsze miejsca: Mikołaj Plutowski kl II a i Jakub Gliniecki kl I a
Dwa drugie miejsca: Dominik Jakubek kl I b i Ksawery Chudecki kl III c
Dwa trzecie miejsca: Kajetan Pałasz kl I b i Nikola Dolna kl II c
Reszta uczestników biorących udział w konkursie, otrzymała nagrody pocieszenia w postaci słodkości i dyplomów.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
2
Warsztaty z języka kaszubskiego
Warsztaty filcowania torby dla mamy ze wzorem kaszubskim, uczniowie zrobili prezent dla ukochanej mamy.
1
Konkurs Pięknego Czytania
W dniu 29 maja 2025 r. odbyła się trzecia edycja Konkursu Pięknego Czytania,skierowanego do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Do rywalizacji zgłoszono ośmioro uczestników, wytypowanych przez wychowawców poszczególnych klas. Głównym celem wydarzenia była promocja kultury czytelniczej, rozwijanie umiejętności pięknego czytania oraz popularyzacja literatury dziecięcej.
Każdy z uczestników losował tekst odpowiedni do swojego poziomu wiekowego, który następnie prezentował przed komisją konkursową. Jury oceniając uczestników zwracało uwagę następujące kryteria: płynność i tempo czytania, wyrazistość i poprawność wymowy, interpretacja tekstu, umiejętność stosowania znaków interpunkcyjnych oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Komisja przyznała tytuły Mistrza Pięknego Czytania w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami zostali:
Emilia Bianga z klasy Ia – Mistrz Pięknego Czytania klas pierwszych,
Maksymilian Łukasiewicz z klasy IIc – Mistrz klas drugich,
Aleksandra Lewandowska z klasy IIIb – Mistrz klas trzecich.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami w podziękowaniu za zaangażowanie i udział.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i pokazał, jak ważną rolę odgrywać rozwijanie pasji do czytania już od najmłodszych lat. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję!
Piknik z Anią z Zielonego Wzgórza
W czwartek 05.06.2025r. klasa 5a na zajęciach języka polskiego oraz godzinie wychowawczej wybrała się na piknik pod patronatem Ani z Zielonego Wzgórza. W kościerskim parku, oprócz piknikowania oraz pałaszowania przyniesionych smakołyków, dzieci brały udział w zabawach m.in. wyścigu na trzech nogach, grze w bule.
10
SUKCES HALSZKI Domachowskiej z klasy 4a
SUKCES HALSZKI Domachowskiej z klasy 4aSUKCES HALSZKI Domachowskiej z klasy 4a
I miejsce
w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii w roku szkolnym 2024/2025
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii była Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu.
W 10. edycji Konkursu wzięło udział 50 szkół podstawowych z Polski oraz 9 szkół polonijnych z Francji, Ukrainy, Uzbekistanu, Kazachstanu, Mołdawii, Austrii i Brazylii. W sumie nadesłano 446 prac, z czego 33 ze środowisk polonijnych. Wpłynęło 117 prezentacji multimedialnych, 244 prace plastyczne i 85 prac modelarskich.
Początkowo jedyną postacią upamiętnianą w Konkursie był gen. bryg. pil. Stanisław Skalski, polski żołnierz wierny Ojczyźnie oraz mężny w walce. Z czasem Konkurs został poszerzony o kolejne postacie, które wykazywały się bohaterską postawą w obliczu zagrożeń a ich życie jest świadectwem wytrwałości i siły charakteru w dążeniu do wolności.
W tym roku szkolnym uczniowie mogli poznać i zaprezentować w pracach konkursowych następujące postacie: gen, bryg. pil. Stanisława Skalskiego, ks. prałata Bernardyna Dziedziaka oraz bł. Marcelinę Darowską – współzałożycielkę Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP.
Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział cztery uczennice z klasy 5b i 4a, które wykonały prezentacje multimedialne o bł. Marcelinie Darowskiej.
Bardzo się cieszymy i gratulujemy Halszce sukcesu.
Apel regionalny
22 maja 2025 roku w naszej szkole odbył się apel, którego celem było przybliżenie dzieciom wiedzy o naszej małej Ojczyźnie. Kaszuby to piekny region, a Kościerzyna jest jego sercem. Uczniowie z klas 4-8 przygotowali recytację oraz wiadomości na temat haftu, tradycyjnego stroju kaszubskiego i miejsc, które warto odwiedzić. Chór szkolny zaprezentował pieśni w języku kaszubskim. Natomiast dzieci z klas trzecich zatańczyły do piosenki "òkrąc sã wkół, nie stój jak wół". W ten sposób kolejny raz przekonaliśmy się, że Ķościerzyna i Kaszuby to jest nasze miejsce - nasz dom. Kòscérzna to je naj môl na zemi, naji dodóm.
16
Archiwum Aktualności