Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Tego dnia uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Klasa IV B wraz z wychowawcą - p. Joanną Turzyńską, świętowała Dzień Kropki przy pomocy aplikacji QUIVER. Oto nasze małe dzieła sztuki:
Dzień Kropki w klasie IV B
- 11
Pierwsze powakacyjne warsztaty z języka kaszubskiego
W minioną sobotę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszych warsztatach plastycznych po wakacjach. Wszyscy uśmiechnięci i pełni energii przyszli w sobotnie przedpołudnie, aby zrobić piękne i kolorowe magnesy na lodówkę ze wzorem kaszubskim. Dużo wysiłku i zręcznych palców potrzebowali, żeby wykonać magnesy metodą Quillingu.
16
Akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty”
Jest nam bardzo miło zakomunikować, że nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji charytatywnej „SZKOŁO POMÓŻ I TY” na rok szkolny 2023/24 organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych z siedzibą w Gdyni.
W bieżącym roku pragniemy wspólnie pomóc Fabianowi Czechowskiemu, który od urodzenia cierpi na autyzm wczesnodziecięcy oraz padaczkę. Środki zgromadzone w ramach akcji Szkoło pomóż i Ty zasilą konto Fabiana i zostaną przeznaczone na jego specjalistyczną rehabilitację oraz leczenie, których wartość wynosi około 15.000 zł. Akcja trwa od 1 września 2023 roku do 23 czerwca 2024 roku.
Fundacja przygotowała kolorowe cegiełki, zawierające pomoce szkolne z różnych przedmiotów. Każdy może nabyć dowolną ilość „cegiełek”. Dochód ze sprzedaży „ cegiełek” zostanie przekazany do Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z siedzibą w Gdyni.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
84. rocznica wybuchu II wojny światowej
1 września 1939 roku wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej.
O godzinie 4.35 przeprowadzono zbombardowanie Wielunia. Atak ten nastąpił kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte. II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości, w której Polska poniosła
największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych.
W latach wojny Niemcy hitlerowskie i Rosja sowiecka prowadziły planową akcję wyniszczania polskiej inteligencji. W jej wyniku śmierć poniosły tysiące polskich nauczycieli, ludzi nauki, lekarzy, adwokatów czy duchownych. Agresja na Polskę we wrześniu 1939 r. doprowadziła nie tylko do zniszczenia struktur niepodległego państwa polskiego, lecz zapoczątkowała również bezprecedensowy atak na polską kulturę. Zniszczone archiwa, splądrowane muzea i spalone biblioteki były tylko częścią ogromnych strat.
Najstraszliwszym skutkiem tego ataku była akcja niszczenia polskiej inteligencji.
Uczniowie naszej szkoły jak co roku w rocznicę wybuchu II wojny , upamiętnili pamięć pomordowanych nauczycieli składając pod pomnikiem wiązankę kwiatów.
Pomnik Pomordowanych Nauczycieli znajduje się parku naprzeciwko kościoła Zmartwychwstania Pańskiego. Monument upamiętnia trzydziestu czterech nauczycieli, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w latach 1939 – 1945.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie