• ,,Matematyka w fizyce”

          • 14 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie ,,Matematyka w fizyce” zorganizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące w Sopocie.


            W I części konkursu musieli zmierzyć się z zestawem zadań z różnych działów fizyki, natomiast w części II prezentowali skonstruowaną przez siebie maszynę prostą. Zmierzyli się z drużynami z różnych szkół z Pomorza. Uczniowie wykazali się kreatywnością i w ciekawy sposób przedstawili swój projekt. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i zachęcamy
            do obejrzenia zdjęć.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.W naszej szkole obchodzimy Dzień Autyzmu 3 kwietnia. Z tej okazji dla uczniów klas młodszych przygotowano warsztaty w świetlicy szkolnej. Dzieci miały okazję pospacerować po ścieżce sensorycznej, malować farbami po folii, rysować w kaszy i mące, wykonać ćwiczenia oddechowe przy pomocy słomek i pomponów, kolorować obrazki ręką, która nie jest wiodąca oraz rozpoznawać zapachy z zasłoniętymi oczami. Na zakończenie uczniowie odcisnęli na brystolu swoje dłonie pomalowane niebieską farbą. Dzieci z grup „0” otrzymały pamiątkowe naklejki a uczniom klas I-III wręczono tematyczne kolorowanki.Przygotowano na holu szkoły wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. Wykonano liczne dekoracje, ulotki informacyjne oraz plakaty.Natomiast wychowawców klas starszych zachęciłyśmy do poruszenia owej tematyki na lekcjach wychowawczych, gdzie mogli wykorzystać wysłane przez nas filmiki edukacyjne zgodne z tematyką.Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem.Koordynatorami działań były nauczycielki wspomagające: A. Breza i P. Laga.Nie bądź zielony w temacie autyzmu. Zaświeć się na niebiesko!

          • Dzień bez plecaka

          • Dzień bez plecaka obchodzi się w szkołach podstawowych i ponadpoadstawowych. W wybranym dniu dzieci nie biorą z domu plecaków, co jednak nie znaczy, że przychodzą do szkoły z pustymi rękami. Przybory pakują w różnorakie pojemniki. Poniżej tłumaczymy, po co jest tzw. no backpack day i skąd wziął się pomysł na to święto. Zainicjowano go w USA. Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. Jednak w Polsce jest to też forma zabawy.Uczniów w ten dzień ogranicza jedynie wyobraźnia.Poniżej tegoroczne inspiracje.

          • Robotyka & długopisy 3D


          • W miniony czwartek uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe miały okazję wziąć udział w warsztatach z robotyki i rysowania długopisem 3D prowadzonych przez pana Patryka. Udało nam się zbudować kilka robotów-rowerzystów i stworzyć ciekawe konstrukcje 3D. Użyty sprzęt został zakupiony dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości.

             

            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • "Mistrz Pięknego Czytania" 

          • Mając na uwadze doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz kształtowanie kultury czytelniczej zorganizowaliśmy konkurs ,,Mistrza Pięknego Czytania" dla klas 1-3. Pragniemy budzić zainteresowania literaturą dziecięcą, podnosić sprawność językową , rozwijać talenty i promować rywalizację w miłej atmosferze. Ocenie konkursowej podlegały następujące kryteria: płynność i tempo czytania, wyrazistość i poprawność wymowy, stosowanie znaków interpunkcyjnych, interpretacja tekstu. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Uczniowie prezentowali przygotowany tekst, następnie losowali fragment z literatury dopasowany poziomem do grupy wiekowej. Jest nam miło ogłosić, że tytuł Mistrza Pięknego Czytania w klasach pierwszych otrzymała uczennica  klasy IB- Aleksandra Lewandowska, tytuł Mistrza Pięknego Czytania w klasach drugich otrzymała uczennica klasy IIa - Zuzanna Droździk, natomiast Mistrzem Pięknego Czytania w klasach trzecich została uczennica klasy IIIB - Marcelina Grulkowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek , a mistrzowie nagrody książkowe. GRATULUJEMY!