• 2016/2017

• Program Edukacyjny Autochodzik - "Gotowi do drogi"

15 września uczniowie klas pierwszych spotkali się w sali Lubomira Szopińskiego, gdzie uczestniczyli w Programie Edukacyjnym Autochodzik -"Gotowi do drogi". Jest  on adresowany do najmłodszych. Przygotowuje do samodzielności w ruchu drogowym. Pierwszoklasiści oglądali filmy o bezpieczeństwie, rozwiązywali zagadki, układali puzzle, ale także próbowali swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Na zakończenie wszyscy z rąk burmistrza Michała Majewskiego otrzymali kamizelki odblaskowe, które na pewno wykorzystają.

Rocznica wybuchu II wojny światowej

Pierwszy dzień września tradycyjnie rozpoczyna nowy rok szkolny. Jednak ten dzień to także smutna rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę i wybuchu najstraszniejszego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości  II wojny światowej.

Aby upamiętnić  34 pracowników oświaty, którzy ponieśli śmierć w wyniku działań wojennych w latach 1939 - 1945, uczniowie naszej szkoły każdego roku składają kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych Nauczycieli.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września na auli odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie klas III-VI spotkali się o godz. 900, a najmłodsi przywitali nowy rok szkolny o godz. 1000. Podczas uroczystości nie zabrakło rodziców, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tak ważnym dla nich dniu. Dyrektor szkoły życzył wszystkim uczniom wspaniałych wyników, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy i realizacji zamierzonych celów.