• Wrzesień pełen wrażeń

• Wrzesień pełen wrażeń” 01 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W naszej zerówce był to czas nowych wrażeń, nowych przyjaźni i przygód. Zdobywamy wiedzę i nowe umiejętności.

• Dzień gofra

• „Dzień gofra” 06 października w zeróweczce piekliśmy gofry. Rozmawialiśmy o robieniu przetworów z owoców sezonowych oraz o tym jak powstają słoiki w hucie szkła, powstaje mąka potrzebna do wypieków. Przy okazji słodkiej biesiady dowiedzieliśmy się różnych ciekawych rzeczy.

• „Nasza pierwsza wycieczka”

• „Nasza pierwsza wycieczka” Zeróweczki 03 października wzięły udział w wycieczce do pobliskiej Szarloty. Odwiedziliśmy mini zoo, piekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się w clubiku a na koniec zdobywaliśmy punkty na kręgielni. Wycieczka bardzo nam się podobała. Mamy nadzieję, że będziemy częstszymi gośćmi Szarloty.

• Zajęcia z robotyki

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości odbywają się zajęcia z robotyki. Na ostatnich zajęciach uczniowie budowali i programowali supersprzątacz.

• Akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty”

Jest nam bardzo miło zakomunikować, że nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji charytatywnej „SZKOŁO POMÓŻ I TY” na rok szkolny 2022/23 organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych z siedzibą w Gdyni.

Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 9- letniej Patrycji Ryś. Dziewczynka urodziła się z wieloma wadami wrodzonymi- małogłowie, wadą serca, dziecięcym porażeniem mózgowym, wadą wzroku, padaczką. Najważniejsza dla dziewczynki jest intensywna rehabilitacja oraz terapia. Pomóżmy Patrycji zakupić niezbędny sprzęt: ortez i gorset. Jest to łączny koszt około 20 000zł.

Fundacja przygotowała kolorowe cegiełki, zawierające pomoce szkolne z różnych przedmiotów. Każdy może nabyć dowolną ilość „cegiełek”. Dochód ze sprzedaży „ cegiełek” zostanie przekazany do Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z siedzibą w Gdyni.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

• Piknik edukacyjny "Czas na grzyby!"

• Dnia 30.09.2022 uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w Pikniku Edukacyjnym ,,Czas na grzyby". Zajęcia odbywały się w Zielonej Szkole w Schodnie. Na początek zaplanowano pogadankę na temat grzybów. Następnie uczniowie udali się na warsztaty terenowe z przewodnikami. Grzybobranie w Schodnie było wyjątkowe! Dzieci z klas trzecich wędrowały po lesie z mykologiem, w poszukiwaniu grzybów jadalnych oraz poznawali ciekawostki na ich temat i mogli przyjrzeć się ich cechom budowy. Po powrocie, na stoiskach badawczych uczniowie wykonywali doświadczenia, uczestniczyli w konkursach edukacyjnych i sprawnościowych. Na stoiskach plastycznych mogli wykonać magnesy z chronionymi okazami grzybów. Na zakończenie zaplanowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Świat grzybów okazał się dla uczestników fascynujący i niezwykły. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Maja Kamińska z klasy 3b , a Marcelina Grulkowska z tejże klasy -zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Piknik został dofinansowany przez WFOŚ i GW w Gdańsku.