• Bezpieczeństwo przede wszystkim

• Bezpieczeństwo przede wszystkim Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci do zerówek zaproszono funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Rozmawialiśmy o bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym jak również o nie ufaniu obcym osobom. Wizytę zakończyła syrena radiowozu, który mogliśmy obejrzeć od środka.

• Dla Niepodległej

• Dla Niepodległej 10 listopada nasza zeróweczka gościła panią Agnieszkę Stencel, która przeprowadziła warsztaty tematycznie związane ze świętem Niepodległości. Dzieci samodzielnie wykonały piękne ramki w narodowych barwach.

• Podsumowanie akcji „ZBIERAJ KASZTANA DLA BOHATERA JANA” W tym roku nasza szkoła już po raz trzeci brała udział w akcji ,,Zbieraj kasztana dla bohatera Jana". Tym razem udało nam się zebrać prawie 300 kg kasztanów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję wszystkim uczniom oraz innym osobom wspierającym ten szczytny cel. Kasztany z Kościerzyny i okolic zostały odebrane 24 października. W sumie było ich 3225 kg. W tym samym czasie kasztany zbierano także w Trójmieście. Tam uzbierano 14044 kg. Tegoroczny cel (12 ton) został osiągnięty z dużym zapasem. Wszyscy razem uzbieraliśmy 17269 kg, co dało kwotę 18995,90 zł! Serdecznie dziękujemy męskiej ekipie, która pomogła załadować ponad 3 tony kasztanów na ciężarówkę. Pawle, Kacprze, Macieju, Sławku - bardzo dziękujemy za ekspresowy załadunek – 3 tony kasztanów w 30 minut! Razem z panem Arkiem, kierowcą ciężarówki, spisaliście się na medal!

Mamy już kilka nowych pomysłów na przyszły rok, więc jesienią spodziewajcie się czwartej edycji akcji. Już teraz zapraszamy do aktywnego włączenia się w nią! Wszystkich zainteresowanych historią Jasia bohatera zapraszamy do odwiedzenia strony.

• Mistrz Łamańców językowych

• Język polski ze względu na swoją twardość głosek jest jednym z trudniejszych języków świata, stąd jego nauka nie rzadko sprawia trudności. Wiedzą o tym doskonale poloniści i logopeda. Dlatego postanowili zmotywować uczniów do dbałości o język ojczysty. Już Juliusz Słowacki mówił: "Chciłbym, aby język giętki powiedział to, co pomysli głowa". Zgadzamy sie z poetą, dlatego odbył się konkurs "Łamańce językowe", wyłaniający mistrza dykcji. Ten zaszczytny tytuł otrzymał uczeń klasy 8b, Jan Wysiecki. Tytuł wicemistrza łamańcow językowych zdobyła Nadia de Wildt.

• Laboratoria przyszłości - listopad

• W ramach wykorzystania sprzętu z projektu na zajęciach regularnie korzystaliśmy z drukarki 3D oraz długopisów 3D. Uczniowie zaczęli również tworzyć własne projekty 3D. Oczywiście na zajęciach z robotyki również nie zwalniamy tempa. Budowaliśmy m. in. roboty jeżdżące oraz sejf.

• Zawody w kolarstwie

• Kacper Tyczka 6b 13.11 w Turawie wywalczył 3 miejsce podczas Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie przełajowym w kategorii żak.

• W świecie gliny- warsztaty z języka kaszubskiego

• W świecie gliny- warsztaty z języka kaszubskiego. W sobotnie przedpołudnie uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się języka kaszubskiego brali udział w ciekawych warsztatach, formowanie serc, aniołów w glinie wałkowanych wałkiem xe wzorem kaszubskim

• Wycieczka do Płoszna

• 05.11 odbyła się kolejna wycieczka z języka kaszubskiego. Pojechaliśmy do Piaszna na górę Lemana i do wioski Gotów, odwiedziliśmy szkołę polską w Płotowie oraz spacerowaliśmy po Bytowie.

• 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada to polskie święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Ta uroczysta rocznica skłania do refleksji nad burzliwą historią naszej ojczyzny. Uczniowie „Jedynki” przygotowali apel, który przypomniał powstańcze zrywy wolnościowe oraz wielkie czyny, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków. Gdyby nie bohaterstwo przodków, którzy walczyli o naszą niepodległość, dziś prawdopodobnie nie mówilibyśmy w języku polskim; nie moglibyśmy pewnie też demonstrować dumy z naszych narodowych symboli – flagi oraz godła państwowego; a Polska mogłaby zniknąć z mapy Europy na zawsze. Patriotyzm to miłość ojczyzny, a ojczyzna to ludzie, kultura, historia, religia, obyczaje, w których wyrośliśmy, rzetelne zdobywanie wiedzy, dbałość o język ojczysty w mowie i piśmie, pamięć o przodkach, szacunek dla tradycji i wartości narodowych. Przygotowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości aranżacja słowno- muzyczna dostarczyła wielu wzruszeń i przyczyniła się do krzewienia patriotyzmu wśród młodzieży.

• Dzień ze slimem

Dzień ze slimem Wspierając wielokierunkową aktywność dzieci ich potrzebę eksploracji organizujemy zajęcia umożliwiające ich swobodny rozwój. Zabawa z popularnym slimem uczy skupienia i koncentracji, jest bardzo angażująca, więc ma właściwości uspokajające, uruchamia kreatywność i zdolności manualne. Zachęcamy do zabawy w domu.

• Warsztaty artystyczne w Zerówce

• W poniedziałek 17 października w naszej zeróweczce gościliśmy panią Dorotę Happy Hand Warsztaty Artystyczne. W ten piękny, jesienny poranek poznaliśmy różne rodzaje dyń- czy wiedzieliście, że są dynie o nazwie Makaronowa? Po ciekawej pogadance przystąpiliśmy do malowania dyń na bawełnianych plecakach. Bardzo dziękujemy za super warsztaty.

• Warsztaty "Dobry start w dorosłość"

• Dnia 18 października odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. "Dobry start w dorosłość" dla uczniów klas 7. i 8., które przeprowadziła pani dietetyk Nina Łangowska. Celem spotkania było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów naszej szkoły.

• Wycieczka do Kartuz i Chmielna

• 29.10 odbyła się wycieczka z języka kaszubskiego do Kartuz i Chmielna. W muzeum Kaszubskim wzięliśmy udział w warsztatach malowania na deseczce wzoru kaszubskiego , potem poszliśmy do Kolegiaty Kartuskiej a na końcu wdrapaliśmy się na górę Sobótkę

• Wrzesień pełen wrażeń

• Wrzesień pełen wrażeń” 01 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W naszej zerówce był to czas nowych wrażeń, nowych przyjaźni i przygód. Zdobywamy wiedzę i nowe umiejętności.