• Wirtualna wycieczka do Afryki

• Uczniowie klasy 3a wybrali się na wirtualną wycieczkę do Afryki, po zwiedzaniu tego pięknego kontynentu powstały przepiękne prace. Zapraszamy do oglądania.

• „Calling for Peace – Wołanie o pokój”

Zapraszam do wzięcia udziału w projekcie Calling for Peace – Wołanie o pokój”.

Jest to projekt założony w programie eTwinning, którego celem jest zjednoczenie się oraz wsparcie nauczycieli i dzieci mieszkających w Ukrainie, w tak trudnym dla nich czasie.

Ambasadorzy z Polski oraz Europy wspólnie jednocząc się będą realizować działanie projektowe dotyczące tworzenia łańcuchów serc, listów, pocztówek, gołębi pokoju… dla dzieci z Ukrainy.

To jest nasz manifest dla Pokoju na Świecie, a w obecnych czasach szczególnie dla Ukrainy.

Na platformie eTwinning współpracować będą Ambasadorzy z całego świata, ale zapraszamy do włączenia się do akcji wszystkich rodziców i uczniów. Waszym zadaniem będzie przygotowywanie kartek, łańcuchów serc, gołębi pokoju lub piosenek… i przesłanie ich drogą elektroniczną na adres joanna.turzynska@sp1koscierzyna.pl (lub za pomocą Teams), albo przyniesienie gotowych prac do szkolnej biblioteki.

Termin składania/przesyłania prac: 13.03.2022r.

• Ferie zimowe 2022

• Ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Tradycyjnie w naszej szkole  w pierwszym i w drugim  tygodniu ferii zorganizowane zostało zimowisko, podczas którego dzieci mogły w bezpieczny i wartościowy sposób spędzić ten zimowy, wolny od nauki czas. Opiekunowie poszczególnych grup zadbali o atrakcje dla dzieci ze szczególnym zwróceniem uwagi na ekologię i aktywność ruchową na świeżym powietrzu. W ramach planu odbyły się warsztaty plastyczne, ekologiczne, przyrodnicze. Dzieci miały okazję na spotkania  z osobami wykonującymi ciekawe zawody. Wyczekiwanym przez wszystkie dzieci punktem planu było wyjście do kina na bajkę “Sing 2”. Korzystając ze słonecznej pogody mogliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza udając się na lodowisko. Byliśmy także w stadninie koni „Paluch”, na pływalni, w sali zabaw, w kręgielni. W trakcie zabaw ruchowych nie zabrakło również zajęć na sali gimnastycznej i zawodów sportowych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zorganizowano między innymi wycieczki, wspólne gry i zabawy, a także konkursy sprawnościowe. Zwieńczeniem zabaw były zajęcia kulinarne - pieczenie gofrów. Zasadnicze cele organizacji zimowiska zostały w pełni zrealizowane. Dzieci przyjemnie i pożytecznie spędziły czas wolny. Takie ferie każde dziecko zapamięta i będzie ciekawie wspominać.

Do zobaczenia za rok!

• Bal karnawałowy zerówek 2022

• 11 lutego klasy nasze „Zeróweczki” zorganizowały w swoich salach bal karnawałowy. Dzieci w kolorowych przebraniach bawiły się wyśmienicie. Uczestniczyły w różnych konkurencjach oraz wybierały Króla Parkietu.

• Wyniki konkursu "A LETTER TO SANTA CLAUS"

• W miesiącu grudniu w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV-VIII 'A LETTER TO SANTA CLAUS'. Konkurs polegał na napisaniu w języku angielskim listu do Świętego Mikołaja. Praca musiała zawierać od 120 do 200 wyrazów, a oceniana była pod względem poprawności, oryginalności, pomysłowości oraz estetyki jej wykonania.Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce- Alicja Edel z klasy VIIIb

II miejsce- Hanna Kropidłowska z klasy VIIIa

III miejsce- Maksymilian Gusarski z klasy VIa

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.