• Konkurs Informatyczny

• Zachęcamy do wzięcia udziału w corocznym konkursie PixProgrammingChallenge! Więcej informacji na stronie organizatora konkursu: LINK

Pomoc w rejestracji i odpowiedzi na pytania dotyczące przebiegu konkursu można uzyskać na platformie MS Teams w grupie Komputerowcy.

Harmonogram:

Start rejestracji: 25.04.2022

Start kwalifikacji: 16.05.2022

Koniec kwalifikacji i rejestracji do konkursu: 03.06.2022

Finały: 11.06.2022

Wyniki: 14.06.2022

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

4 kwietnia (w poniedziałek) wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Uczniowie z klas VIII rozdawali specjalnie przygotowane na ten dzień niebieskie naklejki. Klasy 0-III zaproszone zostały do zabawy w stworzonej sali sensorycznej w świetlicy. Podczas godzin wychowawczych wyemitowano krótkie filmy przybliżające pojęcie autyzmu.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

• DZIEŃ ZAWODÓW - kim będziesz jak dorośniesz?

• 1 kwietnia 2022r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Zawodów. Tego dnia uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o przedstawicielach różnych grup zawodowych. Celem akcji było poznawanie i rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, pasji uczniów oraz zapoznanie ich z wybranymi zawodami. Uczniowie tego dnia do szkoły przyszli w strojach ukazujących ich wymarzony zawód.

Dzień zawodów przypomniał nam, że nie ma najważniejszego zawodu na świecie, wszystkie są jednakowo ważne i wzajemnie się uzupełniają. Każdemu należy się szacunek i poważanie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci.

• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Portret Marii Skłodowskiej – Curie”

• W kwietniu w kościerskich szkołach odbył się dwuetapowy konkurs plastyczny „Portret Marii Skłodowskiej – Curie”. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowano 40 prac uczniów z czterech szkół: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz z naszej szkoły. Zadaniem konkursowym było wykonanie portretu Marii Skłodowskiej - Curie dowolną techniką plastyczną. Prace oceniano w 3 kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa w składzie: Romana Klinkosz, Joanna Rolbiecka, Romana Szlagowska wyłoniła laureatów i przyznała cztery wyróżnienia.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i przygotowanie wspaniałych portretów. Mamy nadzieję, że konkurs przybliżył uczestnikom postać polskiej noblistki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Nagrody zostaną przekazane do szkół do 31 maja.

Prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w holu naszej szkoły w terminie 11 – 17 maja 2022r.

• Wyniki konkursu „Maria Skłodowska – Curie – kobieta wyjątkowa”

• 5 kwietnia w naszej szkole odbył się międzyszkolny etap konkursu wiedzy pod hasłem „Maria Skłodowska – Curie – kobieta wyjątkowa”. Podczas eliminacji szkolnych 22 marca wyłonione zostały 3 reprezentantki naszej szkoły: Weronika Dargacz, Antonina Grulkowska i Hanna Kropidłowska. W konkursie brali udział uczniowie z kilku kościerskich szkół: z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej „Prymus”. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zarówno działalności naukowej noblistki, jak i ulubionych zajęć, szczęśliwej i nieszczęśliwej miłości, sposobu zabezpieczenia przedmiotów osobistych po jej śmierci oraz form upamiętnienia jej twórczości. Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami konkursu zostali:

Kategoria I (klasy 4-6)

I miejsce: Aleksander Bednarek ZSP nr 2.

Kategoria II (klasy 7-8)

I miejsce: Jakub Prądziński SP nr 4;

II miejsce ex aequo: Hanna Kropidłowska ZSP nr 1 i Julia Piankowska SP nr 4;

III miejsce: Antonina Grulkowska ZSP nr 1.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Mamy nadzieję, że bliższa jest Wam postać tej wyjątkowej Polki. Nagrody zostaną przekazane do szkół do 31 maja 2022r.

• Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Maryjnej

• Dnia 22 marca w naszej szkole odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Maryjnej. Jest to okoliczność szczególna, gdyż celami zmagań uczniowskich jest nie tylko szlifowanie umiejętności recytatorskich, ale przedewszystkim kult Matki Bożej. Uczniowie przygotowali piękne utwory. W komisji zasiadły: Bernadeta Zdrojewska, Sylwia Frenkiel i Bozena Golonka. Miejsce II zajęła Nadia Prancz, miejsce III zajęła Nadia De - Wildt, wyróżnienie otrzymała Antonina Grulkowska. Do następnego etapu- zdobywając miejsce I- przeszedł Jan Wysiecki z klasy 7b. Będzie reprezentował Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Parafii Świętej Trójcy na etapie parafialnym. Ģratulujemy i życzymy powodzenia.

• Dzień bez plecaka 2022

• Są takie dni w roku szkolnym, kiedy uczniowie mogą się wykazać pomysłowością. W marcu w murach " Jedynki" odbył się "dzień bez plecaka". Oznacza to, że uczniowie przynoszą ze sobą zeszyty, podręczniki i przybory , jak zwykle, ale nie mogą zapakować ich do plecaka. Ta zabawa wkradła się do szkół i cieszy się dużym powodzeniem. Uczniowie przyjęli ją z entuzjazmem. Są tacy , którzy chcieliby, aby ten dzień nie był jedyny. Jednak są też tacy uczniowie , którzy uznali szkolny tornister/ plecak za niezastapiony i wygodny. Jedno jest pewne - dzieciom i młodzieży nie brak inwencji. Jakie patenty wykorzystali? Sami zobaczcie.